#1 2008-07-12 07:54:00

Natan

Dyrektor Hogwartu/Najpotężniejszy Magik/Nauczyciel

11732058 <==PISZ POMOGĘ :)
Zarejestrowany: 2008-07-11
Posty: 530
Punktów :   

Co to jest Horkruks?

Horkruks - oznacza obiekt przechowujący fragment duszy czarodzieja, co daje mu częściową nieśmiertelność: może on zostać zabity tylko wtedy, gdy zniszczone zostaną wszystkie kawałki duszy (horkruksy i on sam).
Horkruks to jeden z najbardziej czarnomagicznych przedmiotów powieściowego świata czarodziejskiego. Utworzenie horkruksa możliwe jest, kiedy jeden czarodziej uśmierca drugiego, za pomocą Zaklęcia Niewybaczalnego avada kedavra. Utworzywszy jeden horkruks, czarodziej może dzielić dalej swoją duszę, tworząc kolejne. Czarnoksiężnikiem który stworzył ich najwięcej był Lord Voldemort. Dzięki nim uniknął śmierci po odbiciu zaklęcia, które miało zabić Harry'ego. Podejrzewa się, że stworzył ich aż sześć, dzieląc swoją duszę na siedem części. Voldemort był jedynym, któremu się to udało, gdyż innym czarnoksiężnikom udawało się stworzyć najwyżej jednego horkruksa (dzieląc duszę na dwie części).
Horkruksy Lorda Voldemorta
-dziennik Toma Marvolo Riddle'a (Lorda Voldemorta) – zniszczony przez Harry'ego Pottera,
-pierścień Marvolo Gaunta – zniszczony przez Dumbledore'a,
-medalion Slytherina – najprawdopodobniej zniszczony przez niejakiego R.A.B.Istnieje uzasadnione podejrzenie, iż inicjały te należą do Regulusa Alphard Blacka oraz że medialion jest ukryty w domu Blacków Alphard oraz można przypuszczać, że został on wyrzucony wraz innymi starociami, niżej napisane jest, że przedmioty wrzucano do worka na śmieci.
Przypuszczalnie również:
-czarka należąca do Hufflepuff,
-wąż Nagini,
-coś, co należało do Gryffindora lub Ravenclaw


Imie :Natan
Dom :Gryffindor
Ekwipunek :różdżka, Błyskawica
Zwierze: Sowa śnieżna (Hedwiga)
Przyjaciele: Hermiona, Harry_Potter, Hermiona , CHO Chang,Dumbledore
Wrogowie: Na razie Nikt
Nauczyciel Zaklęć i Quidditcha
Walki:
Wygrane -0
Przegrane -0
Zaklęcia : Wszystkie
Pieniądze:xxx$
http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/13_1175957250.jpghttp://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/13_1175957228.jpghttp://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/24_1171719770.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
źródła dowiedz się